לו"ז ניו-יורק דתי 2017

לו"ז סאמר סקול ניו יורק דתי 2017

יום שני 3.7 ט' תמוז:

נפגשים בשעה 21:15 כולנו בהתרגשות רבה בשער 32 בנתב"ג, נעבור יחדיו את הצ'ק-אין כקבוצה אחת ונמריא לניו יורק  וננחת בנמל התעופה JFK.

 

יום שלישי 4.7 י' תמוז:

נחיתה בשעה 05:50 בנמל התעופה JFK ונסיעה למלון לתפילה וארוחת בוקר. נבקר במרכז הסחר העולמי החדש, World Trade Center, הידוע גם בשם מגדל החירות, גורד שחקים במנהטן שנבנה על חורבות מגדלי התאומים שנהרסו בפיגועי 11 בספטמבר. המגדל הינו המגדל הגבוה בניו יורק ומהגבוהים בעולם! אנו נעלה לקומה ה-102 לתצפית מרהיבה על העיר כך שנוכל להכיר את התפוח הגדול מהתצפית הגבוהה ביותר. משם נלך להתגבש כקבוצה ונבלה בהחלקה על הקרח! משם נצא לארוחת ערב מוקדמת כדי שיהיה כוח לקום למחרת ללימודים.

 

יום רביעי 5.7 י"א תמוז:

לאחר תפילה וארוחת בוקר ניסע לקמפוס הלימודים שלנו.  נתחלק להקבצות לפי הרמות שסיווגו אותנו, נכיר את המורים המגניבים שלנו ונלמד בכיתות שלנו 4 שעות של אנגלית בצורה חווייתית!

לאחר הלימודים מכן ניצא לסייר בבאטרי פארק Battery Park ומשם נשוט לפסל החירות Statue of Liberty אחד מסמליה המובהקים ביותר של העיר ניו יורק, ושל ארצות הברית בכלל. את משמעות הפסל ועוצמתו ניתן להבין רק בראותו מקרוב! נבקר גם במוזאון ההגירה שנמצא באי אליס איילנד Immigration Museum– נלמד ונכיר מקרוב את תהליך הקליטה של המהגרים לארה"ב במאה הקודמת.

לאחר ארוחת ערב במסעדה מפנקת ניצא להתחרות אחד נגד השני במשחק מיני גולף.

 

יום חמישי 6.7 י"ב תמוז:

תפילה, ארוחת בוקר ולימודים.

לאחר הלימודים ניסע למוזאון הים,האוויר והחלל שנמצא על סיפונה של נושאת המטוסים האינטרפד Intrepid Sea, Air & Space Museum, נרגיש מלחים בצי חיל הים האמריקאי לכמה שעות ונזכה לראות כלי מלחמה אמיתיים מגניבים! ניצא משם לארוחת ערב. לאחר מכן ניסע לחוות חוויה שהיא הכי אמריקאית שיש – משחק בייסבול! ולא סתם אלא של קבוצת הבייסבול המובילה בעולם – ניו יורק יאנקיז New York Yankee's.

 

יום שישי 7.7 י"ג תמוז:

תפילה, ארוחת בוקר ולימודים כרגיל.

לאחר הלימודים ניצא לשופניג במרכז העיר מנהטן. נערוך קניות בחנויות המובילות כגון Century 21,Macy's, Zara, American Eagle ועוד. נחזור למלון להתארגנות לקראת שבת.

נקבל את השבת בבית הכנסת ונאכל ארוחת שבת באווירה שבתית עם זמירות שבת ודבר תורה.

 

שבת פרשת בלק 8.7 י"ד תמוז:

תפילות, קידוש עם הקהילה, ארוחות, מנוחה, פעילות חינוכית עם המדריכים ומשחקי גיבוש!

במוצ"ש יהיה מסיבת גלידה ופיצות.

 

יום ראשון 9.7 ט"ו תמוז:

תפילה וארוחת בוקר מוקדמת. אין לימודים! יוצאים ליום כיף במיוחד מחוץ לניו יורק לעולם השוקולד – "הרשי פארק" – בפארק יש חלק מיוחד שבו אפשר לבקר במפעל השוקולד ולראות את תהליך יצור השוקולד, והחלק העיקרי של הפארק הינו ביקור בפארק שעשועים מטריף עם למעלה מ-70 מתקנים הכוללים 13 רכבות הרים!

 

יום שני 10.7 ט"ז תמוז:

תפילה, ארוחת בוקר ולימודים כרגיל.

נלך לסנטרל פארק Central Park– הפארק הגדול בניו יורק. אנחנו נשכיר אופניים ונדווש להנאתנו ברחבי הפארק הענק. סנטרל פארק מוכר לרבים מאיתנו מסרטים, סדרות טלוויזיה, סיפורים או שסתם שמענו את השם. כך או כך לפארק יש הרבה מה להציע לנו, מגן חיות דרך הופעות חיות ובעיקר אווירה פסטורלית מיוחדת שלא ניתן למצוא במקום אחר.

לאחר ארוחת ערב במסעדה נצא למשחק באולינג.

 

יום שלישי 11.7 צום י"ז בתמוז:

תפילה, ארוחת בוקר ולימודים כרגיל.

היום הוא יום צום י"ז בתמוז ולכן נוריד פרופיל מכל הכיף, נקיים לימוד על הצום ולאחר מכן נבקר בציון הרבי מליובאביץ׳,באוהל הרבי. משם נמשיך ביום החינוכי ונלך ל-גראונד זירו Ground Zero אתר ההנצחה הלאומי לזכר נופלי פיגועי 9/11 שנמצא במקום בו ניצבו בעבר מגדלי התאומים, נתייחד עם הנרצחים וניתן להם כבוד.

נשבור את הצום ונחזור למלון לפעילות גיבוש.

 

יום רביעי 12.7 י"ח תמוז:

תפילה, ארוחת בוקר ולימודים כרגיל.

לאחר הלימודים נלך לבקר במדיסון סקוור גארדן Madison Square Garden ‏אולם הספורט הותיק ביותר של ה-NBA !! האולם הוא משכנן של מספר קבוצות, אמנם המרכזיות ביותר הן קבוצת הכדורסל "ניו יורק ניקס" וקבוצת ההוקי "ניו יורק ריינג'רס".

לאחר ארוחת הערב ניצא להתחרות אחד נגד השני במשחק לייזר טאג.

 

יום חמישי 13.7 י"ט תמוז:

תפילה, ארוחת בוקר ולימודים כרגיל.

לאחר הלימודים נלך לבקר במוזאון ההיסטוריה של הטבע American Museum of Natural History שם נראה פוחלצים בסביבתם הטבעית, דינוזארים, מומיות עתיקות ועוד הרבה דברים מעניינים מאד.

לאחר ארוחת הערב ניצא ליציאה לילית מיוחד במינה: הצגת ברוודוי: אלאדין! חווית חושים אדירה! רמת התפאורה, המשחק וההפקה הם מהגדולים, המושקעים ומהמרהיבים שראיתם מימכם.

 

יום שישי 14.7 כ' תמוז:

תפילה, ארוחת בוקר ולימודים כרגיל.

לאחר הלימודים ניסע לבקר במוזאון השעווה מאדאם טוסו Madame Tussauds– מוזיאון השעווה המפורסם והידוע בכל העולם! במוזיאון מוצגים מפורסמים בדמויות שעווה בתחומים שונים ומשונים מכל העולם. שם תוכלו לראות בובת שעווה של הנשיא אובמה לצד בובות של שחקני כדורגל מפורסמים! נחזור למלון ונתארגן לשבת.

 

שבת פרשת בלק 15.7 כ"א תמוז:

תפילות, קידוש עם הקהילה, ארוחות שבת, מנוחה ומשחקי גיבוש!

במוצ"ש תתקיים פעילות גיבוש מיוחדת בברוקלין.

 

יום ראשון 17.7 כ"ג תמוז:

היום הוא יום כיף במיוחד, ואין לימודים בכיתות!

לאחר ארוחת בוקר ניצא מחוץ לתחומי העיר וניסע לסיקס פלאגז Six Flags Great Adventure– הלונה פארק הגדול בעולם. הפארק מלא ברכבות הרים מכל הסוגים בינהם ה'קיגדה קה': רכבת ההרים הגבוהה בעולם וה'סופרמן': רכבת הרים שעוברים אותה בשכיבה על הבטן! נהיה שם מספיק זמן כדי להנות מכל מה שהפארק מציע.

 

יום שני 18.7 כ"ד תמוז:

תפילה, ארוחת בוקר ולימודים כרגיל.

לאחר הלימודים נבקר במוזיאון 'תאמינו או לא' מבית ריפליס Ripley's Believe It or Not– מוזיאון מגניב ביותר המציג דברים שלא דמיינתם שיכולים להתקיים! אינספור מוצגים מקוריים של האינסטרומטים והתופעות המגניבות ביותר בעולם- פרה עם 5 רגלים, האיש הגבוה ביותר בעולם, האיש השמן ביותר בעולם, המכונית הקטנה בעולם ועוד. למעלה מ-800 דברים שיגרמו לכם לצחוק ולהיות מופתעים. משם נמשיך לכיכר טיימס Times Square בלילה! חוייה שהיא בפני עצמה, משוגעת! אורות מכל מקום, פרסומות מתחלפות על מסכי ענק, ביקור בחנות הדגל של דיסני ועוד.

 

יום שלישי 19.7 כ"ה תמוז:

היום הוא יום כיף במיוחד, ואין לימודים בכיתות!

לאחר תפילה וארוחת בוקר אנחנו ניסע לוושינגטון, בירת ארה"ב! נתצפת על הבית הלבן, נסייר בפארק המונומנטים הלאומי The National Mall ונתרשם מגודלם וחשיבותם, נבקר במוזיאון החלל והתעופה הלאומי  National Air and Space Museum בו נוכל לראות מעבורות חלל אמיתיות וכלי תעופה מיוחדים ובמוזאון ההיסטוריה של אמריקה הלאומי National Museum of American History שם נוכל להתרשם ממגוון תחומים הקשורים להיסטוריה של אמריקה, מלחמות, עניינים פוליטיים ואף תערוכה על ה'נשים הראשונות'- נשות הנשיא מכל השנים המציג את תרומתן ואף את כלי הבית שבחרו לבית הלבן, תלבושות מאירועים חשובים ועוד.   

 

יום רביעי 19.7 כ"ה תמוז:

קימה מאוחרת, התארגנויות לקראת עזיבת החדרים.

משימה מיוחדת באנגלית בברוקלין. לאחר מכן נלך לשדרה החמישית 5TH AVE – השדרה המרכזית של מנהטן, שחוצה את מנהאטן מדרום לצפון ומחלקת אותה ל"איסט סייד" ו"ווסט סייד". ייחוד השדרה בכך שהיא מרכז הקניות הגדול במנהאטן, שם אפשר למצוא מגוון חנויות מהגדולות ביותר ביניהם חנות הNBA, חנות הדגל של APPLE, ט'יפאניס ועוד..

משם נלך למסיבת סיום, חלוקת תעודת ודברי סיכום של המשתתפים והצוות.

נסיעה לשדה התעופה JFK. המראה חזרה לארץ בשעה 23:30

 

יום חמישי 20.7 כ"ו תמוז:

נחיתה בצהריים בנתב"ג. נסיעה הביתה עייפים אך מרוצים מהחוויה הבלתי נשכחת שעברנו בשבועיים האחרונים!

 

ט.ל.ח

יתכנו שינויים בלו"ז

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל